24 Martie :

  
1714: Constantin Brâncoveanu este mazilit | 1973: Pink Floyd lansează albumul Dark Side of the Moon | 1990: A luat ființă Serviciul Român de Informații (SRI)
 


 
Adresa de email

4 + 8 =


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Forum Braila / Licee brailene / Gheorghe Munteanu Murgoci

Trident Petru Morosanu Braila 2012

Rezultatele concursului de matematica Trident - Petru Morosanu Braila 2012 organizat de CN Gheorghe Munteanu Murgoci Braila. Aici sunt prezentate rezultatele elevilor care au luat premii. Daca doresti scrie un email la contact@forumbraila.ro si solicita toate rezultatele pentru a numita clasa.

Clasa IX M1

 
1 BOUROŞ IOANA 9 M1 Colegiul Național `Costache Negri` Galați Premiul I
2 GRAUR ANDREI 9 M1 Colegiul Național `Mircea cel Bătrân` Premiul I
3 ORLEA MARTINA 9 M1 Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Premiul II
4 ŞUTU EUSEBIU 9 M1 Colegiul Național `Ștefan cel Mare` Suceava Premiul III


Clasa IX M2

Nr. crt. Nume elev Prenume elev Unitate de invatamant Rezultat
1 LEUCIUC ANTONIA IOANA Colegiul Național `Ștefan cel Mare` Suceava Premiul I
2 TACHE MONICA Liceul Teoretic `Panait Cerna` Brăila Premiul II
3 VLAN ALIN Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Premiul III
4 COLEAŞĂ BĂLAN VALENTINA CRISTINA Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Menţiune
5 LUCA VIOLETA Liceul Teoretic `Emil Racoviță` Galați Menţiune
6 TUDOSE VIOLETA Liceul Teoretic `Emil Racoviță` Galați Menţiune
7 ALEXANDRU ALINA Liceul Pedagogic `D. P. Perpessicius` Brăila Menţiune
8 PLĂIAŞU MĂDĂLIN Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune
9 IONESCU ANDREI Colegiul Național `Costache Negri` Galați Menţiune
10 BERDAN ELENA Liceul Teoretic `Emil Racoviță` Galați Menţiune
11 BOCIAR OCTAVIAN Colegiul Național `Costache Negri` Galați Menţiune

Clasa X M 1
Nr. crt. Nume elev Prenume elev Unitate de invatamant Rezultat
1 BÎRSAN ANDREI Colegiul Național `Mihai Viteazul` Ploiești Premiul I
2 IORGULESCU TIBERIU Colegiul Naţional `Tudor Vianu` Premiul I
3 PUIU ANDREI-BOGDAN Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Premiul II
4 POPA ANDREEA-MARIA Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Premiul II
5 TĂNASE DIANA-ANDREEA Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Premiul III


Clasa X M2
Nr. crt. Nume elev Prenume elev Unitate de invatamant Rezultat
1 HARET ROBERT Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Premiul I
2 GUZU OCTAVIAN Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Premiul II
3 PITROP SIMINA ALINA Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Premiul III
4 BĂRĂNCEANU MĂDĂLINA Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune
5 CARAPCEA IOANA Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune
6 STRATON ANCUŢA Colegiul Național `Ștefan cel Mare` Suceava Menţiune
7 CHESARU SORIN Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune
8 MOROGAN ANDREEA Colegiul Național `Mihai Eminescu` Buzău Menţiune
9 LEANCĂ BETY Colegiul Economic `Mihail Kogălniceanu` Focșani Menţiune
10 VIŞAN RALUCA-MARIETA Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Menţiune
11 LAZĂR ANDREEA-SIMINA Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Menţiune
12 SCARLAT NICOLETA Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Menţiune
13 HAGIU RUXANDRA TEODORA Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Menţiune
14 STAN MĂDĂLINA Colegiul Economic `Mihail Kogălniceanu` Focșani Menţiune
15 STANCIU GEORGE ADRIAN Colegiul Economic `Mihail Kogălniceanu` Focșani Menţiune

Clasa XI M1

 
Nr crt. Nume elev Prenume elev Tip mate Unitate de invatamant Judet Rezultat
1 CHIRAC CRISTIAN M1 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Premiul I
2 CODREANU NARCISA-CĂTĂLINA M1 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Premiul II
3 PANAITE ADRIAN M1 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Premiul III
4 VASILACHE COSMIN TEODOR M1 Liceul Teoretic `Anghel Saligny` Cernavodă Constanta Premiul III
5 MANOLACHE MATEI M1 Colegiul Național `Ștefan cel Mare` Suceava Suceava Menţiune
6 PANĂ ALEXANDRU-CHRISTEL M1 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
7 IZOT PAUL M1 Colegiul Dobrogean `Spiru Haret` Tulcea Tulcea Menţiune
8 CAZAN CRISTIAN CLAUDIU M1 Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Braila Menţiune
9 VASILE VLAD ANDREI M1 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
10 MAHALU GABRIEL M1 Colegiul Național `Ștefan cel Mare` Suceava Suceava Menţiune

Clasa XI M2

Nr. crt. Nume elev Prenume elev Unitate de invatamant Rezultat
1 DINU RALUCA Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Premiul I
2 PIRON IOAN ADRIAN Liceul Pedagogic `D. P. Perpessicius` Brăila Premiul II
3 RADU GABRIELA Liceul Teoretic `Panait Cerna` Brăila Premiul III
4 BĂLAN DANIELA Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune
5 PUIU ELENA Colegiul Economic `Mihail Kogălniceanu` Focșani Menţiune
6 CÎRNICI DOINA Colegiul de Industrie Alimentară `Elena Doamna` Menţiune
7 RADU DIANA Colegiul Economic `Virgil Madgearu` Galați Menţiune
8 LĂZĂRICĂ ANDREEA-DIANA Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Menţiune
9 IORDACHE DĂNUŢA Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune
10 MITREA ANDREEA Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Menţiune
11 HANGANU DIANA Colegiul Economic `Virgil Madgearu` Galați Menţiune
12 PERIANU ALEXANDRA Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune
13 RADU CRISTINA Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Menţiune
14 SANDU GEANINA Liceul Pedagogic `D. P. Perpessicius` Brăila Menţiune
15 ŞTEFAN GABRIELA Colegiul Economic `Mihail Kogălniceanu` Focșani Menţiune
Clasa XII M1

 
Nr. crt. Nume elev Prenume elev Tip mate Unitate de invatamant Rezultat
1 BRATEI ALEXANDRU M1 Colegiul Național `Mircea cel Bătrân` Premiul I
2 CIOROIU GEORGE M1 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Premiul II
3 ILIE DENIS M1 Colegiul Dobrogean `Spiru Haret` Tulcea Premiul III
4 CLISU DORIN M1 Colegiul Național `Costache Negri` Galați Menţiune
5 CIOCÎRLAN DAN M1 Colegiul Național `B. P. Haşdeu` Buzău Menţiune
6 SALOMIA ADRIAN M1 Colegiul Național `Mihai Eminescu` Buzău Menţiune
7 ICHIM GEORGIANA-VALERIA M1 Liceul Teoretic `Anghel Saligny` Cernavodă Menţiune

Clasa XII M2

Nr. crt. Nume elev Prenume elev Unitate de invatamant Rezultat
1 HUŢANU ELENA Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Premiul I
2 HAGIU ADRIAN Liceul tehnologic Însurăței Premiul II
3 DOBRE ANA MARIA Colegiul Economic `Mihail Kogălniceanu` Focșani Premiul III
4 PANŢURU CRINA TEODORA Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Menţiune
5 AMĂRCULESEI DIANA MIHAELA Colegiul Național `Ștefan cel Mare` Suceava Menţiune
6 GĂLAN ANDREI Colegiul Economic `Virgil Madgearu` Galați Menţiune
7 ORĂŞANU CRISTIAN Liceul Pedagogic `D. P. Perpessicius` Brăila Menţiune
8 CHIRIAC CLAUDIA Colegiul Economic `Mihail Kogălniceanu` Focșani Menţiune
9 GRIGORIŢĂ ELIZA Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Menţiune
10 STRCSINA ANDREEA DIANA Liceul Teoretic `Emil Racoviță` Galați Menţiune
11 ZAHARIA ANDREI LUCIAN Liceul Teoretic `Emil Racoviță` Galați Menţiune
12 CHIRĂNUŞ ELENA GABRIELA Liceul Teoretic `Mircea Eliade` Galaţi Menţiune
13 CHETROI MARIANA Colegiul de Industrie Alimentară `Elena Doamna` Menţiune
14 CONSTANTIN GABRIEL Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune
15 GINGĂRAŞ CĂTĂLIN ALIN Colegiul Economic `Ion Ghica` Brăila Menţiune
16 POPA ELENA ALINA Liceul Teoretic `Emil Racoviță` Galați Menţiune
17 PETRUNEAC LOREDANA Colegiul Național `Ștefan cel Mare` Suceava Menţiune
18 BUNEA LARISA Colegiul Economic `Mihail Kogălniceanu` Focșani Menţiune
19 PURICE MĂDĂLINA Colegiul Național `Costache Negri` Galați Menţiune
20 TĂNASE GEORGIANA Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Menţiune

Rezultate concurs de matematica Trident Petru Morosanu Braila 2012 la Gimnaziu clasele 5 - 8:

Nr. crt. Nume elev Prenume elev Clasa Unitate de invatamant Localitate Rezultat
1 EPURE ŞTEFAN HRISTU 8 Liceul Teoretic `Ovidius` Constanța Constanta Premiul I
2 TUDOSE ŞTEFAN 8 Liceul Teoretic `Ovidius` Constanța Constanta Premiul I
3 VĂTĂMANU ROXANA 8 Școala cu clasele I-VIII `Mihai Eminescu` Brăila Braila Premiul II
4 NEDELCU ŞTEFAN 8 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Premiul II
5 CHICHIRIM GEORGE 8 Colegiul Național `Mircea cel Bătrân` Constanta Premiul III
6 CURSARU RĂZVAN 8 Școala cu clasele I-VIII `Al. I. Cuza` Brăila Braila Menţiune
7 PALADE CĂTĂLIN 8 Colegiul Național `Costache Negri` Galați Galati Menţiune
8 SURU ALEXANDRU 8 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
9 ALI AYDAN 8 Liceul Teoretic `Ovidius` Constanța Constanta Menţiune
10 DEACONU CARINA 8 Școala cu clasele I-VIII `Mihu Dragomir` Brăila Braila Menţiune
11 FULEA MĂRGĂRIT TRAIAN 8 Liceul Teoretic `Ovidius` Constanța Constanta Menţiune
12 MOCANU ALEXANDRU 8 Colegiul Naţional `Al. I. Cuza` Galati Menţiune
13 TOMA IONUŢ 8 Școala cu clasele I-VIII `Fănuș Neagu` Brăila Braila Menţiune
14 COMAN CĂTĂLINA 8 Școala Gimnazială nr. 29 `Sfânta Ana` Galați Galati Menţiune














Nr. crt. Nume elev Prenume elev Clasa Unitate de invatamant Localitate Rezultat
1 GRECU STELIAN 7 Școala cu clasele I-VIII `Mihai Eminescu` Brăila Braila Premiul I
2 HĂU ALEXANDRU MIHAI 7 Școala Gimnazială nr. 29 `Sfânta Ana` Galați Galati Premiul II
3 ZEVRI RADU CRISTIAN 7 Liceul Teoretic `Ovidius` Constanța Constanta Premiul II
4 CORCESCU TIBERIU 7 Liceul Teoretic `Ovidius` Constanța Constanta Premiul III
5 MOISE GABRIEL 7 Școala cu clasele I-VIII `Mihai Eminescu` Brăila Braila Premiul III
6 PRODAN GEORGE 7 Şcoala Gimnazială `Dan Barbilian` Constanţa Constanta Menţiune
7 IANŢUC BIANCA 7 Şcoala Gimnazială `Tudor Arghezi` Năvodari Navodari Menţiune
8 HOMNER DRAGOŞ ALEXANDRU 7 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
9 DOBROTĂ TEODORA 7 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
10 VLAD MIRUNA-ELENA 7 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Menţiune
11 MOLDOVAN FILOTEEA 7 Școala cu clasele I-VIII `Mihai Eminescu` Brăila Braila Menţiune
12 ANDREI RADU 7 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Menţiune
13 CORLEANCĂ DRAGOŞ 7 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
14 CIOCHINĂ EMANUEL 7 Școala cu clasele I-VIII `Fănuș Neagu` Brăila Braila Menţiune
15 TATOMIR ALEX 7 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Menţiune
16 DINU ADRIAN 7 Școala cu clasele I-VIII `Mihai Eminescu` Brăila Braila Menţiune
17 BERECHET MIHAI 7 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune














Nr. crt. Nume elev Prenume elev Clasa Unitate de invatamant Localitate Rezultat
1 CREŢU OLIVIAN 6 Colegiul Național `Mircea cel Bătrân` Constanta Premiul I
2 LIPAN DRAGOŞ 6 Școala cu clasele I-VIII `Fănuș Neagu` Brăila Braila Premiul II
3 ŞOIMU LIVIU 6 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Premiul II
4 ILIANT MIHAI 6 Colegiul Național `Mircea cel Bătrân` Constanta Premiul III
5 PREDA CORINA-ANDREEA 6 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Premiul III
6 AXINIA CLAUDIU 6 Şcoala 11 Buzău Buzau Menţiune
7 BĂJAN ALEX 6 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
8 BURUIANĂ ALEXANDRA 6 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
9 SAVIN MIHNEA 6 Şcoala Nr. 28 Galaţi Galati Menţiune
10 BARBU MARIA 6 Colegiul Dobrogean `Spiru Haret` Tulcea Tulcea Menţiune
11 GHEORGHIŢĂ RĂZVAN-CRISTIAN 6 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
12 MACOVEI RALUCA 6 Colegiul Naţional `Cuza Vodă` Huşi Husi Menţiune
13 DINU IULIA 6 Şcoala Nr. 28 Galaţi Galati Menţiune
14 IGNAT MARIUS 6 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Menţiune
15 ISTRĂTESCU RENATA-MARIA 6 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
16 PROFIR CĂLIN 6 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
17 ANTOCHE ANDREEA-MARIA 6 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Menţiune
18 CHICHIRIM STELIAN 6 Colegiul Național `Mircea cel Bătrân` Constanta Menţiune














Nr. crt. Nume elev Prenume elev Clasa Unitate de invatamant Localitate Rezultat
1 DRAGNEA ANDREEA 5 Școala cu clasele I-VIII `Fănuș Neagu` Brăila Braila Premiul I
2 TARACHIU PAUL 5 Şcoala Gimnazială `Dan Barbilian` Constanţa Constanta Premiul II
3 TEODOR MARIA 5 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Premiul III
4 COMĂNICI RAREŞ 5 Școala Gimnazială nr. 29 `Sfânta Ana` Galați Galati Menţiune
5 DUMITRIU ALEXANDRU 5 Școala Gimnazială nr. 29 `Sfânta Ana` Galați Galati Menţiune
6 BONI DANIEL ŞTEFAN 5 Şcoala Gimnazială `Dan Barbilian` Constanţa Constanta Menţiune
7 PARASCHIV TEODORA-BEATRICE 5 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Menţiune
8 DIMA IOAN 5 Școala cu clasele I-VIII `Fănuș Neagu` Brăila Braila Menţiune
9 PINTILIE IRIS 5 Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Braila Menţiune
10 TÎRHOACĂ RADU 5 Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Braila Menţiune
11 DUMITRACHE DARIUS 5 Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Braila Menţiune
12 OLĂREŢ RADU 5 Colegiul Național `Costache Negri` Galați Galati Menţiune
13 BUŢURCĂ ANDREI 5 Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Braila Menţiune
14 GHEORGHIU GEORGIAN LEONARD 5 Colegiul Național `Ana Aslan` Braila Braila Menţiune
15 GLODEANU ANDREI 5 Colegiul Național `Gh. M. Murgoci` Brăila Braila Menţiune
16 ŢOVÎRNAC TUDOR 5 Colegiul Național `Nicolae Bălcescu` Brăila Braila Menţiune
17 AVRAM MIRUNA 5 Colegiul Național `Vasile Alecsandri` Galați Galati Menţiune
18 SAMOILĂ RAREŞ 5 Școala cu clasele I-VIII `Fănuș Neagu` Brăila Braila Menţiune


Asteaptam comentariile si sugestiile dvs. pe Facebook dar si comentarii libere fara cont.

 

Din aceeasi categorie

 

Adauga un comentariu pe facebook

 

 

Comentarii (0)


 

Stiri Braila de ultima ora

Fara condamnati la alegerile locale si parlamentare

Cetatenii condamnati definitiv la pedepse privative de libertate pentru infractiuni savarsite cu intentie sa nu mai poata fi alesi in organele administratiei publice locale, in Camera Deputatilor, in Senat si in functia de Presedinte al Romaniei [ descarca... ]

 

Seara Menestrelilor la Casa Goanga

Casa de Cultură a Municipiului Brăila vă invită, sâmbătă, 7 noiembrie 2015, de la ora 17:00, la „Seara Menestrelilor” - un recital de muzică şi poezie barocă şi renascentistă oferit de grupul Anonym Consort. [ descarca... ]

 
     



     

     

    Modele
    ForumBraila.ro: site care prezinta online stiri, informatii si evenimente din viata judetului Braila. Vei gasi adrese utile si date de contact ale firmelor, scolilor, liceelor, gradinitelor si institutiilor publice din Braila, stiri despre prognoza meteo pe urmatoarele zile in judetul nostru, poze, harti si prezentari detaliate despre obiectivele turistice, istorice sau personalitatile Brailei.